Edetabel riigid Vaikse ookeani mängudes

Vaikse ookeani mängud, mida varem tuntakse Vaikse ookeani lõunaosa mängudena, on olümpiamängudega sarnane spordiüritus, välja arvatud see, et osalejad on Vaikse ookeani lõunaosas asuvad riigid. Vaikse ookeani mängud algasid 1963. aastal ja neid peetakse iga nelja aasta tagant. Mängude korraldaja on Vaikse ookeani mängude nõukogu ja liikmeks on 22 riiki. Kõik Vaikse ookeani piirkonna liikmed on ka Vaikse ookeani piirkonna nõukogu liikmed, välja arvatud Pitcairni saar. Vaikse ookeani mängude idee tõi esile dr AH Sahu Khan, kes esindas Fidži Vaikse ookeani lõunaosas asuvas komisjonis. Idee, mis võeti vastu 1961. aastal, andis Fidžile au võita esimesed mängud 1963. aastal. Sellest ajast alates on Vaikse ookeani mängud kasvanud 24 riiki ja 37 sporti. 2019. aastal toimub Vaikse ookeani mängude kuueteistkümnes väljaanne Samasas Apias.

Edetabelid riigid

Uus-Kaledoonia

Uus-Kaledoonia Vaikse ookeani mängude domineerimine pärineb mängude algusest. Uus-Kaledoonia meeskond on osalenud 15 Vaikse ookeani mängus ja kogunud kokku 2 087 medalit. Riigis on kõige rohkem medaleid, sealhulgas 835 kulda, 672 hõbedat ja 580 pronksist. 15 mängust ei ole Uus-Kaledoonia suutnud alustada medalit vaid kolm korda, sealhulgas 2015. aastal, kui ta lõpetas teise pärast Paapua Uus-Guinea võõrustamist, nagu uus Paapua-Guinea võõrustas mänge 1991. aastal.

Tahiti

Kuigi Tahiti on püüdnud lõhe kaotada Uus-Kaledooniast, on tal veel pikk tee. Kokku on mängudes mänginud 15 esinemissagedust riigis. Võidud medalitest 482 on kuld, 411 hõbe ja 434 pronksmedalit. Hoolimata Vaikse ookeani mängude muljetavaldavast toimimisest ei ole Tahiti kunagi medali seisnud. 2015. aastal juhtis riik 114 medalit, millest 39 olid kuldsed, kolmanda koha järel Paapua Uus-Guinea ja Uus-Kaledoonia.

Paapua Uus-Guinea

Vahetu endine vastuvõtjariik, Paapua Uus-Guinea, on Vaikse ookeani mängudes olnud muljetavaldav alates selle loomisest 1963. aastal. See on üks kahest riigist, mis on suutnud mõnede mängu väljaannetes Uus-Kaledooniat välja tõrjuda, teine ​​riik on Fidži. Paapua Uus-Guinea on kogunud 1527 medalit üle 15 mängu, 100 vähem kui Tahiti. Medalite koguarvust 432 on kuld, 394 hõbe ja 401 pronks. 2015. aastal võitis Paapua Uus-Guinea mängude võõrustamisel medalihindu kokku 217 medaliga, millest 88 olid kuld.

Fidži

Fidži oli esimene riik, kes võõrustas esimesi Vaikse ookeani lõunaosa mänge. Sellest ajast alates on ta korraldanud veel kaks mängu, 1979 ja 2003 ning osalenud kõigis 15 mängus. Fidži on võitnud kokku 1 289 medalit, 62 medalit rohkem kui Paapua Uus-Guinea. Kuid 387 kuldmedaliga on see Papua Uus-Guinea all. Fidži on sageli leidnud, et kuldmedali eest on kolm ülemist riiki raske võita. Uus-Kaledoonia järel on see suuruselt teine ​​hõbe- ja pronksmedal.

Riikide järjestamise kriteeriumid

Kuigi medalite koguarv oleks riikide jaoks ideaalne, ei ole see enamikus mängudes, sealhulgas olümpiamängudes, Rahvaste Ühenduse mängudes ja Vaikse ookeani mängudes. Riigid on tihti järjestatud kulla arvuga. Näiteks Fidžil on rohkem medaleid kui Paapua Uus-Guinea, kuid see on selle all, sest tal on vähem kuldmedaleid. Kui kahe või enama riigi vahel on sidemed, kaalutakse kõigepealt kõige rohkem hõbedat.

Edetabel riigid Vaikse ookeani mängudes

KohtRahvusMängudKuldHõbePronksKokku
1Uus-Kaledoonia158356725802087
2Tahiti154824114341327
3Paapua Uus-Guinea154323944011227
4Fidži153874474551289
5Samoa (sisaldab Lääne-Samoa)13194151156501
6Nauru12896145195
7Guam136298128288
8Tonga15496191201
9Ameerika Samoa14444374161
10Cooki saared13264962137