Edukad riigid Pan-Ameerika mängudes

Pan-American Games on kontinentaalne spordiüritus, mis toimub üks kord nelja järjestikuse aasta jooksul. Tuntud ka kui Pan Am Games, koondab võistlus Ameerika suurimaid 41 riiki. Alates selle loomisest on konkursil kokku 17 väljaannet. Aasta alguskoosolek toimus 1951. aastal ja seda võõrustas Argentina, samal ajal kui viimane väljaanne toimus 2015. aastal, mida korraldas Kanada. Ameerika Ühendriikides ja Kuubas on Pan Am Games'is kaks kõige edukamat riiki. Briti Neitsisaared ja Aruba on ainsad kaks osalevat riiki, kes ei saa veel üht medalit Pan-Ameerika mängudes.

Edukad riigid Pan-Ameerika mängudes

Ameerika Ühendriigid

Ameerika Ühendriigid on konkursi ajaloos kõige paremini toimiv riik. Riik on mängude ajaloos kogunud kokku 4320 medalit, mis on rohkem kui kaks korda suurem kui teise parima tulemusega riigis. Ükski teine ​​riik ei ole kogunud Ameerika kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid üle Ameerika Ühendriikide. Riik on esinenud kõigis Pan-Ameerika mängude väljaannetes alates 1951. aasta avamisest. Organisatsioon, kelle ülesandeks on rahvas osaleda, on Ameerika Ühendriikide olümpiakomitee. Ameerika Ühendriigid on võistluse korraldanud kahel korral, millest esimene toimus Chicago 1959. aasta Pan-Ameerika mängudes. 1959. aasta väljaande ajal kujunes Ameerika Ühendriikides parimaks rahvuseks pärast seda, kui Ameerika sportlased said kokku 236 medalit. 1987. aasta väljaannet võõrustas ka Ameerika Ühendriigid ja see toimus Indianapolise linnas. Ujumine on sport, kus rahvas on kõige edukam, Ameerika võistlejad saavad võistluse ajaloos kokku 706 medalit.

Kuuba

Kuuba on esinenud kõigis Pan-Ameerika mängude väljaannetes ning selle sportlased on kogunud kokku 2 026 medalit, muutes Kuuba Pan-Ameerika mängude teiseks parimaks. Kuuba on võistluse korraldanud ainult üks kord, 1991. aasta Pan-Ameerika mängude ajal, mis toimusid rahva pealinnas Havannas. Kuuba salvestas oma mängude parima tulemuse pärast seda, kui tema sportlased said kokku 265 medalit; 140 kulda, 62 hõbedat ja 63 pronksist. Üritus oli ka ainus väljaanne, kus Kuuba ilmus medali laua ülaosas. Riigi jõudlus mängudes on sellest ajast alates vähenenud ja registreerinud oma kõige halvema tulemuse 40 aasta jooksul viimase väljaande, 2015. aasta Pan-Ameerika mängude ajal

Talvemängud

1990. aasta talvise-ameerika mängud jäävad ainsaks mänguks, mis oli pühendatud ainult talispordile. Mängud toimusid Argentiinas Las Lenas linnas ja meelitasid 97 sportlast, kes esindasid kaheksa riiki. Võistluse ajal oli vaid üks talisport; mäesuusatamine, mis koosnes kolmest distsipliinist ja kuuest sündmusest. Vastuvõtjariik, Argentina, oli kõige rohkem sportlasi, 26 sportlast. Kanada ja Ameerika Ühendriigid pühitsesid kõik võistluse medalid, kus Ameerika Ühendriikidest kujunes 11 parima medali kogumaks, millest neli olid kuldmedalid.

Edukad riigid Pan-Ameerika mängudes

KohtRahvusKuldHõbePronksKokku
1Ühendriigid1944145410224420
2Kuuba8755935582026
3Kanada4566578021915
4Brasiilia3293575191205
5Argentina2943274281049
6Mehhiko2212885021011
7Colombia108147229484
8Venezuela92205277574
9Tšiili4491151286
10Dominikaani Vabariik2963112204