Horvaatia kõige vähem asustatud asustatud saared

Horvaatial, Euroopa mandril, on peaaegu 720 saart Aadria mere idarannikul. 720 saarest on vaid 47 asustatud. Teised allikad viitavad sellele, et Horvaatias on umbes 67 asustatud saart. Mõned varasemad okupeeritud saared on elanikkonna vähenemise tõttu aastate jooksul vähenenud ebapiisava majandustegevuse tõttu. Elanikkonna vähenemise suundumus on viinud mõnedesse saartesse, millel on allpool kirjeldatud väga vähe püsivaid asunikke.

Viis kõige vähem asustatud saart Horvaatias

Mees Srakane saar

See saar asub Aadria mere ääres Vele Srakanest lõuna pool, mis on kõige vähem asustatud kõikidest Horvaatia saartest. Statistika näitab, et saarel on vaid kaks elanikku. Kuid need kaks elavad saarel ainult suveperioodil. Peamised majandustegevused, mida nad tegelevad, on kalapüük ja põllumajandus. Mees Srakane saare suurus on 0, 61 ruutkilomeetrit, kusjuures kõrgeim punkt on vaid 4 meetrit merepinnast kõrgemal. Ainult kahe asuniku puhul on saarel asustustihedus 3, 3 ruutkilomeetri kohta.

Vele Srakane saar

Vele Srakane on saar, mis asub Aadria mere Horvaatia osas. Saarel on vaid kolm inimest, mistõttu see on teine ​​kõige vähem asustatud saar. Vele Srakane saarel on 1, 15 ruutkilomeetrit, mille rahvastikutihedus on 2, 6 inimest ruutkilomeetri kohta. Vela straža on kõrgeim punkt vaid 59 meetri kõrgusel. Vele Srakanel ei ole kaasaegseid mugavusi ja infrastruktuuri nagu teed, jooksev vesi, kauplused või sadam. Siiski on elektrit. Peamine tegevus on põllumajandus ja kalandus.

Biševo saar

Aadria mere saar Biševo asub Dalmaatsia saarestiku keskel. Saare kogupindala on 5, 8 ruutkilomeetrit. Praeguse rahvaloenduse kohaselt on elanikkond 15 inimest. Straženica on kõrgeim tipp 239 meetri kõrgusel. Rahvastikutihedus on 2, 6 inimest ruutkilomeetri kohta. Saare keskosa ümbritsev ala on viljakas, samas kui põhja pool on kaetud männimetsaga, ülejäänud saar on kaetud palja kiviga või maquis shrublandiga. Kalastustegevus toimub merepiiril.

Kornati saar

Neljanda kõige vähem okupeeritud saarena on Kornati saarel vaid 19 inimest. Kesk-Dalmaatsias asuv Kornati saar on 16. suurim saar Horvaatias, kus on kokku 32, 44 ruutkilomeetrit. Rahvastikutihedus on 0, 6 ruutkilomeetri kohta, samas kui kõrgeim punkt on 237 meetrit kõrge. Saar on rikas põllumajanduse ja kalapüügi poolest. Suur osa hävitati tulekahju poolt 2007. aastal, tragöödia, mis nägi, et tuletõrjujad hukkusid tulekahju vastu.

Ošljak Island

Ošljak Island on viies kõige vähem okupeeritud saar Horvaatias, kus elab kokku 29 inimest. Saar asub Zadari saarestikus Ugljani saare ja Zadarist lõuna pool asuva mandri vahel. Ošljaki saare kogupindala on 0, 3 ruutkilomeetrit. Lazaret on kõrgeim punkt 90 meetrit. Rahvastikutihedus on 96, 7 inimest ruutkilomeetri kohta, samas kui peamine majandustegevus on kalapüük.

Rahvastiku vähenemise probleem Horvaatia saarte ees

Praegu seisavad peaaegu kõik Horvaatia saared elanikkonna vähenemise probleemiga silmitsi. Vanemate inimeste osakaal kasvab, sest noored ei taha elada vähearenenud saartel. Muud põhjused on transpordi raskused mandrile turismi ajal väljaspool tipphooajal, kõrged kaupade hinnad, piiratud kaasaegsed töövõimalused ja vähearenenud haridussüsteemid. Vaatamata sellele, et saared on asustatud juba neoliitikumiperioodil, on väikesed elanikkonnarühmad, geograafiline eraldatus ja vähenenud geneetiline mitmekesisus põhjustanud rahvastiku aeglast kasvu. Mõned saared olid piraatide tegevuse tõttu mahajäetud, samas kui teised on lihtsalt elamiskõlbmatud.

Horvaatia kõige vähem asustatud asustatud saared

KohtSaarRahvastik (2011)Pindala (km2)Kõrgeim punkt (m)Rahvastikutihedus (km2)
1Mees Srakane20, 61403.3
2Vele Srakane31.15592.6
3Biševo155.82392.6
4Kornat1932.32370, 6
5Ošljak290, 39096.7
6Rivanj314.41127
7Zverinac434.211110.2
8Sestrunj4815.031853.2
9Premuda649.25886.9
10Ilovik855.29216.3
11Drvenik Mali873.37926.4
12Unije8816.921325.2