Mumbai kõrgeimad ehitised

Mumbai on India kaubandus- ja rahanduskeskus, kus asub rohkem kui 4000 kõrghoonet, sealhulgas mõned maailma kõrgemad kõrghooneid. Tegemist on kuuenda linnaga, kus on kõige enam pilvelõhkujaid maailmas, millest enamik on elamu. Viimasel kümnendil on suurlinnade linn kogenud ehitustööstuse hoogu arvukate Supertallide, sadade kõrghooneid ja lugematuid kõrghooneid. Praegu on Mumbais maailma suurim hulk kõrgekvaliteedilisi hooneid ja kõrghooneid. Allpool on nimekiri kõige kõrgematest elamu-, kaubandus- ja jaemüügikompleksidest, mis domineerivad Mumbai siluetil.

Mumbai kõrgemad hooned

Palais Royale

Palais Royale on kõrgeim pilvelõhkuja hoone Indias, mis asub Mumbai Alam-Pareli piirkonnas. Seda peetakse esimeseks ehitamiseks Indias, et saavutada juhtpositsioon energeetika ja keskkonna kujundamisel (LEED) Platinum skoor keskkonnasäästlikkuse jaoks rohelises ehituses. Luksuslik elamu on 1050 jalga pikk, 88 korrust ja 120 kõrgekvaliteedilist korterit. Sõitjate mugavustaseme tõstmiseks on torn konstrueeritud nii väikeseks liikumiseks kui võimalik, kasutades tugevat raudbetoonist raami ja madala kuvasuhtega 1: 3. Eeldusel on mugavused, nagu kino saal, spaa, kriketiväljak, jalgpalliväljak, sulgpalliväljak ja kolm basseini.

Omkar 1973 torn A ja torn B

Omkar Tower A ja B on Mumbai Worli piirkonna teine ​​ja kolmas kõrgeim hoone. Lõpetamisel omavad Omkar 1973 tornid üle 400 taeva bungalowi, mis ulatuvad 2500 ruutmeetrilt kuni 18 200 ruutmeetrini. Jalgpall A tõuseb 756 korrusel maapinnast 876 jalga, samal ajal kui Tower B on 873 jalga 70-korruseline. Selle lähedus Mumbai kaubanduskeskusele ja ülevaade Araabia merest muudab selle atraktiivseks elamutorniks kõrgele ja keskmisele keskmisele tööklassile.

Imperial Tower 1 ja Tower 2

Imperial tornid koosnevad kõrgematest pilvelõhkujatest, kes domineerivad Mumbai lõunaosas. Ehitamist alustati 2010. aastal Tardeo piirkonnas, endises slummimaas, kus praegust ümberehitamismudelit kasutatakse laialdaselt laiaulatuslikult, pakkudes slummide elanikele tasuta maa ja taastusravi vastutasuks ainuõiguse arendamise õigustele. Kahe torni hoone on elamu, kus mõlemad tornid tõusevad 833 jala kõrgusel maapinnast ja igaüks 61 korrust.

Mumbai Skyline'i tulevik

Mumbais viimase kümnendi jooksul toimunud tohutu eksponentsiaalse kasvuga on oodata, et tulevikus domineerivad Mumbai siluetil rohkem pilvelõhkujaid ja ülakõrgeid hooneid. Olles 8. kõige rahvaarvuga linn maailmas, paigutatakse Mumbai uutele pilvelõhkujate põlvkonna keskkonnasäästlikule tehnoloogiale. Ülemaailmse kliima hetkeseis avaldab survet ehitussektorile, et see hõlmaks keskkonnasõbralikke tootmisprotsesse, keskkonnasõbralikke ehitusmaterjale ja säästvaid jäätmekäitlusprotseduure. Nende kolme põlvkonna arengute ja LEEDi heakskiitmisega saab Mumbai kindel olla, et ta säilitab ja edendab üks inimkonna suurimaid võitu füüsika üle.

Mumbai kõrgeimad ehitised

KohtNimiKõrgus (m)Hegiht (jalg)PõrandadAasta
1Palais Royale3201050882015
2Omkar 1973 torn A267876752017
3Omkar 1973 torn B266873702017
4Imperial Tower 1254833612010
5Imperial Tower 2254833612010
6Üks Avighna park251823602017
7Ahuja torn250820532014
8L&T Crescent Bay 1245804642017
9Indiabulls Sky240787482016
10World Crest223732572014
11Lodha Bellissimo A & B222728532012
12Lodha Bellissimo C222728532012
13L&T Crescent Bay 2220722572017
14Lodha Venezia 1213699682017
15Orchid Enclave 1210689522013
16Orchid Enclave 2210689522013
17L&T Crescent Bay 3210689542017
18Omar Alta Monte torn A205673532015
19Kohinoori väljak203666522013
20Lodha Primero201659522014