Oaklandi kõrgeimad ehitised

Oakland on linn USA California osariigis. Linnal on rohkem kui nelikümmend pilvelõhkujat ja enamus asub kesklinnas. Kakskümmend üks neist hoonetest ületab 200 jalga ja kõrgeim on 404 jalga pikk. Aastal 1907 lõpetatud Bank of America hoone oli Oaklandi esimene pilvelõhkuja. See 9-korruseline struktuur oli linna kõrgeim kuni 320 jalga Oaklandi raekoja ehitati 1914. aastal.

Oaklandi kõrgeimad ehitised

1. Ordway hoone

Ordway hoone on 28-korruseline pilvelõhkuja Downtown Oaklandis, Merritt järve lähedal. Kahekümne kaheksat korrust kasutatakse kontoriruumides ja hoones on ainulaadne H-kujuline põrandaplaan, mis tähendab, et igal korrusel on kaheksa nurgakontorit. 404 meetri pikkune hoone on Oaklandis kõige kõrgem ja kogu Bay Area, väljaspool San Francisco. Hoone esmane üürnik Kaiser Permanente, kes on olnud hoones alates 1970. aastast. 2009. aastal oli Kaiser Permanente rendile andnud kakskümmend ühe korruse ja sõlminud üürileandjaga CIM Groupi 9-aastase rendilepingu.

2. Kaiseri keskus

Kaiseri keskus on 28-korruseline pilvelõhkuja, mis asub Oaklandi kesklinnas 300 järve ääres Merritt järve kõrval. Hoone kujundas Los Angelese arhitektuurifirma Welton Becket & Associates. Hoone piirneb Lakeside Drive'iga ja pärast selle valmimist 1960. aastal oli see linna kõrgeim hoone ja tal oli suurim kontoriruum Rocky Mountainsi läänes. San Francisco baasil asuv maastikuarhitektuurifirma Theodore Osmundson & Associates kujundas Kaiseri keskuse aiakatuse. Praegu asub pilvelõhkuja Bay Area Rapid Transit (BART) peakorteris. Teiste hoone üürnike hulka kuuluvad California Ülikooli presidendi kantselei, sadamakompanii ja Kaiseri sihtasutuse terviseplaan.

3. Merritt Plaza järv

Lake Merritt Plaza on 371 jalga kõrghoone, mis asub 1999. aastal Harrison Street'is Oaklandi kesklinnas, California. Hoones on kakskümmend seitse korrust ja selle kujundas Bill Valentine 1980. aastatel. Transpacific Development Company omandas hoone kuni 2006. aastani, mil see müüdi Bostonile Beacon Capital Partnersile 160 miljoni dollari eest. Hoone kuulub Divco Westile alates 2014. aastast.

4. 1111 Broadway

1111 Broadway on 360-meetrine 24-korruseline hoone, mis on Oaklandi neljas kõrgeim hoone. See on osa ümberkorraldusprojektist, mis algas 1950. aastate lõpus ja mida tuntakse Oaklandi kesklinnana. Oaklandi kesklinna kuulub kaubanduskeskus, hotell, korterelamud ja büroohooned California linnas. Kaubanduskeskuses on võidusõidu klubi, mitmesugune väljavõtete tegemise restoran ja hea kvaliteediga. Esimene büroohoone Oaklandi kesklinnas avati 1973. aastal, samas kui ümberehitusprojekti esimese pilvelõhkuja ehitati 1976. aastal. Erinevad hooned, sealhulgas 1111 Broadway, avati 1990. aastal. Ehitus, kuna see oli APLi peakorter. Kõrghoone nimetati ümber pärast seda, kui APL kolis Arizonasse Phoenixisse.

5. Kaiser Engineering Building

Kaiser Engineering Building on 336 jalga pikk pilvelõhkuja, mis asub 1800 Harrison tänaval Downtown Oaklandis. Hoone kujundas Skidmore, Owings ja Merrill ning ehitanud Clarki ehitusfirma 1980ndate alguses ja avati 1984. aastal. Kaiser Engineering Buildingis on 25 büroopinda.

6. Cloroxi hoone

Cloroxi hoone on 330 jalga pikk pilvelõhkuja, mis asub Downtown Oaklandi kesklinnas. Cloroxi hoone avati 1976. aastal ja sisaldab 24 korrust büroopinda. Hoone kujundas Cesar Pelli Gruen Associatesist, arhitektuuribüroost, mis asub praegu Los Angeleses ja ehitas Turneri ehitus. Hoone on ettevõtte Clorox peakorter.

Tulevased pilvelõhkujad Oaklandis

Oaklandi siluet kasvab jätkuvalt, kuna uued pilvelõhkujad on ehitamiseks heaks kiidetud. Üks kõrgemaid kinnitatud struktuure on 400 jalga kõrghoone, mis asub 1314 Franklini juures ja mille eeldatav valmimiskuupäev on 2020. aastal. 1640 Broadway on veel üks elamu, mis valmib 2019. aastaks. 601 Kesklinn.

Oaklandi kõrgeimad ehitised

KohtHoone nimiKõrgus (jalga)Kõrgus (m)PõrandadAasta
1Ordway hoone404123281970
2Kaiseri keskus390119281960
3Merritt Plaza järv371113271988
41111 Broadway360110241990
5Kaiser Engineering Building336102251984
6Cloroxi hoone330101241976
7EM Harrise riiklik büroohoone328100221998
8Ronald V. Dellums Federal Building Lõuna328100181994
9Ronald V. Dellums Federal Building North328100181994
10Oaklandi raekoda32098141914
11Tribune Tower31094221906
121330 Broadway29791211956-1959
13Pacific Bell Building29690201985
14555 Kesklinn27985202002
15Park Bellevue'i torn27082251969
16Püha Pauluse tornid26781221966
17Grand Apartments26380222008
18Keskhoone23572151926
19Bank of America hoone22569181907
20Finantskeskuse hoone21465141929