Suurimad hooned Indianapolises

Indianapolis asub Ameerika lääneosas East North Centralis. See asub Indiana linnas ja on riigi kõige suurema rahvaarvuga linn ja pealinn. Indianapolis on koduks mitte ainult kõrgeimale hoonele Indiana osariigis, vaid ka kõrgeim hoone Midwestis Chicago ja Clevelandi kõrval. Tegelikult leitakse 30 40-st kõrgeimast hoonest riigis. Järgnevalt vaadeldakse Indianapolise kõrgeimaid hooneid.

Suurimad hooned Indianapolises

Salesforce'i torn

See hoone asub Indianapolise monumendiringi lähedal. Varem nimetati seda Bank One Toweriks enne Chase Toweri vahetamist. Algselt loodi see Ameerika Fletcher Toweriks. Selle nägi ette Frank McKinney, Jr, 70ndate lõpus. Enne ehitamist oli kõrgeim OneAmerica torn (seejärel AUL-torn). See torn on 230. kõrgeim hoone kogu maailmas, samas kui USAs on see 44. koht. See on 811 jalga kõrge ja 49 korrust.

OneAmerica torn

See hoone avati 1982. aastal ja oli kõrgeim kuni 1190. aastani, kui OneAmerica ehitati. Sellel on 38 lugu ja seda on kasutanud erinevad ettevõtted. See torn asub Põhja-Illinoisi tänaval 200, privaatses restoranis "Skyline Club", mis asub 36. korrusel. See on 533 jalga.

Regioonide torn

Seda torni nimetatakse ka One Indiana väljakuks. Põhja-Pennsylvania tänaval 211 ehitatud 36-korruseline hoone pakub kontorid erinevatele ettevõtetele. Seda nimetati Indiana National Bank Toweriks alates 1970. aastast pärast lõpetamist 1989. aastal, kui ta muutus NBD torniks. Aastal 1998 muutus see ka Union Planters Toweriks, enne kui ta 2004. aastal ümber nimetati Region Toweriks. See jälgib tihedalt OneAmerica torni, mille kõrgus on 504 jalga.

Turutorn

Turutorn asub Market ja Illinois tänavate nurgas. 32 korrusel on see kõrgeim Indiana betoonist tugevdatud tornide hulgas. Selle ehitus lõppes 1988. aastal, makses üle 92 miljoni dollari. Torni kõrgus on 421 jalga.

300 Põhja-Meridiaan

300 Põhja Meridiani hoone algas 1987. aastal ja lõppes 1989. aastal. Browning Investments rahastas seda, kui arhitektid olid Haldeman Miller ja Bregman Hamann. Hoone on 408 jalga pikk ja seal on 28 korrust, mida kasutatakse peamiselt kontoriruumidena.

BMO Plaza

Kuuendas positsioonis on meil BMO Plaza, mis oli kunagi tuntud kui M&I Plaza. See algas 1986. aastal ja lõpetati 1988. aasta aprillis. Hoone avamisel nimetati seda esimeseks Indiana Plaza-ks ja selle esimeseks üürnikuks oli esimene Indiana Federal Saving Bank.

Muud märkimisväärsed hooned Indianapolisis

Indianapolis on mitmeid teisi hooneid, mis ei ole kõige kõrgemad, kuid on ka muudel põhjustel märkimisväärsed. JW Marriot Indianapolis, seitsmes kõrgeim hoone on Indianapolis, on Indiana kõrgeim hotelliehitus. See on 376 jalga pikk ja 34 korrust. Selle ehitus lõpetati 2011. aastal. Teine märkimisväärne hoone Indianapolis on Indianapolise rahvusvaheline lennujaam lennuliikluse juhtimiskeskus. See on ainult 6 korrust, kuid mõõdab 348 jalga. See on 9. kõrgeim lennuliikluse juhtimiskeskus maailmas ja 2. kõrgeim USAs.

Suurimad hooned Indianapolises

KohtHoone nimiKõrgus (jalga)Kõrgus (m)PõrandadEhitusaasta
1Salesforce'i torn811247491990
2OneAmerica torn533162381982
3Regioonide torn504154361970
4Turutorn421128321988
5300 Põhja-Meridiaan408124281989
6BMO Plaza401122311988
7JW Marriott Indianapolis376115342011
8City-maakonna hoone372113281962
9101 Lääne-Ohio360110221987
10Indianapolise rahvusvaheline lennujaama lennujuhtimise torn34810662005
11AT&T hoone32198221932
12Capital Center Lõuna torn31195221987
13Hilton Indianapolis30292181971
14Riley Towers I29590301963
15Riley tornid II29590301963
16Conrad Indianapolis28787232006
17AT&T 220 hoone28487231974
18Turuväljaku keskus28386201975
19Sidney ja Lois Eskenazi haigla28085112013
20Lucas Oil Stadium2708272008