Top mängivad riigid Aafrika mängudes

Aafrika mängud on spordiüritus, mis toimub üks kord iga nelja aasta järel, mis koondab tipp-sportlasi üle kogu Aafrika. Aafrika Liit tunnustatakse ürituse korraldamisega. Alates selle loomisest on sündmust kokku olnud 11, millest viimased on 2015. aasta Aafrika mängud. Kongo pealinn Brazzaville on ainus linn, kus on korraldatud rohkem kui üks mängude väljaanne, kuna ta on korraldanud kaks ürituse väljaannet, esimesed Aafrika mängud 1965. aastal ja viimased 2015. aasta Aafrika mängud.

Top mängivad riigid Aafrika mängudes

Egiptus

Egiptus on esinenud kõikides Aafrika mängudes. Riik osales 1965. aasta Aafrika avamängudel nagu Araabia Vabariik, Egiptuse ja Süüria poliitiline liit. Egiptuse olümpiakomitee on organ, kes vastutab riigi osalemise eest Aafrika mängudes. Egiptus on mängudes kõige paremini toimiv riik, kuna ta on kogunud kokku 1 362 medalit alates Aafrika mängude algusest. Nendest medalitest on 548 neist kuldmedaleid, mis on enamik riikidest. Võistlusel on ka kõige rohkem hõbe- ja pronksmedaleid, 406 hõbe- ja 408 pronksmedalit. Mängude neljas väljaandes on Egiptus kohanud teist riiki kui kõige edukam riik. Mängud, mida Egiptus ei täitnud hästi, toimusid 1978. aasta mängudes, 1995. aasta mängudes, 1999. aasta mängudes ja 2011. aasta mängudes, kui Egiptuse medalit ületasid Tuneesia (1978) ja Lõuna-Aafrika (1995, 1999 ja 2011) medalid ). Egiptus on korduvalt korraldanud Aafrika mänge Kairos toimunud 1991. aasta Aafrika mängude ajal. Ürituse viienda väljaande jooksul kogunes Egiptus iga osaleva riigi suurimaid medaleid; kokku 195 medalit, millest 90 olid kuldmedaleid.

Nigeeria

Nigeeria on teine ​​rahvas, kes on võidelnud kõikides Aafrika mängudes. Lääne-Aafrika riik on Aafrika mängude üks edumeelsemaid riike, kus selle vöö all on kokku 1078 medalit, mis on mis tahes riigi suuruselt teine. Nigeerias on medalid kogunenud alates Aafrika mängude esimesest väljaandest, 381 on kuldmedale, 360 on hõbemedale ja 337 pronksmedale. Nigeeria olümpiakomitee korraldab Nigeeria osalemist Aafrika mängudel. Rahvas on võõrustanud Aafrika mänge üks kord, 1973. aasta Aafrika mängud, mis toimusid Lagos. Selles mängude väljaandes said Nigeeria sportlased kokku 63 medalit; 18 kulda, 25 hõbedat ja 20 pronksist, mis oli Egiptuse poolt ületatud, kogudes kokku 56 medalit.

Lõuna-Aafrika

Lõuna-Aafrika on Aafrika mängudes kogunud kokku 787 medalit, mis on mis tahes rahva kolmas suurus. Võttes arvesse, et Aafrika mängud on kolmandad kõige medalid, on muljetavaldav mäng, arvestades, et Lõuna-Aafrika on osalenud ainult kuues mängude väljaandes. Lõuna-Aafrika on võõrustanud Aafrika mänge üks kord; Johannesburgis toimunud 1999. aasta Aafrika mänge. Pärast 184 medali kogumist võitis võõrustaja üleriigiline üritus ürituse ajal; 71 kulda, 64 hõbedat ja 49 pronksist. Lõuna-Aafrika oli mängude eelmise väljaande ajal oma tähejõudluse kordanud; 1995. aasta Aafrika mängud, mida peeti Harare'is Zimbabwes, kus ta sai kokku 154 medalit.

Väljakutsed

Aafrika mängud on oma ajaloo jooksul oma vahejuhtumite osaks saanud. Aafrika mängud seisid silmitsi oma esimese suure väljakutsega ürituse teise väljaande korraldamisel, mis pidi toimuma Mali Bamakos. Mali sõjaväeline riigipöördumine ajendas korraldajaid otsima uut saiti ja asus Lagosisse Nigeeriasse, kus mängud toimusid 1973. aastal.

Top mängivad riigid Aafrika mängudes

KohtRahvusMängudKuldHõbePronksKokku
1Egiptus (EGY)115484064081362
2Nigeeria (NGR)113813603371078
3Lõuna-Aafrika Vabariik (RSA)6300270217787
4Alžeeria (ALG)11258286342886
5Tuneesia (TUN)11182158184524
6Kenya (KEN)11107116130353
7Senegal (SEN)115558110223
8Kamerun (CMR)113249111192
9Ghana (GHA)11324576153
10Etioopia (ETH)11313952122