Top mängivad riigid Aasia mängudes

Aasia mängud on spordiüritused, mis toimuvad iga nelja aasta järel ja mis sisaldab professionaalseid sportlasi üle kogu Aasia. Mängude iga väljaande ajal on kokku 51 sporti, mis koosnevad 39 erialast. Hiina ja Jaapan on kaks parimaid tulemusi saavutanud riike, kus kaks riiki kogusid kokku 6030 medalit, mis moodustab umbes 44% mängude ajal kunagi antud medalitest. Kolm Aasia riiki osalevat riiki peavad veel ühe medali koguma; Ida-Timor, Bhutan ja Maldiivid. Bhutan ja Maldiivid on ilmunud vastavalt kaheksas ja üheksas Aasia mängus.

Top mängivad riigid Aasia mängudes

Hiina

Hiina Rahvavabariigil on suurim arv medaleid mis tahes osalevas riigis Aasia mängudes. Riik on kogunenud kokku 1179 medalit Aasia mängude 11 väljaandes, mida ta on osalenud. Hiina on mängude ajal kogunud ka iga riigi kõige kuldmedaleid, kokku 1436 kuldmedalit. Hiinas on toimunud kaks Aasia mängude väljaannet; 1990. aasta Pekingi mängud ja Guangzhou 2010. aasta mängud. Kahe väljaande jooksul kogunes Hiina kõige rohkem kulla medaleid. Aasia mängude 2022 väljaanne on planeeritud Hiina Hangzhou linnas. Kergejõustik on sport, kus Hiinal on kõige rohkem medaleid, kokku 606 medalit. Professionaalne püstolite laskja Wang Yifu omab Aasia mängudes kõige kaunistatud Hiina rekordit, kuna ta on võistlusürituses kogunud 25 medalit.

Jaapan

Jaapan on üks väheseid riike, kes on alates Aasia loomisest 1951. aastal kõikides Aasia mängudes osalenud. Riigi osalemine mängudes on võimalik 1911. aastal asutatud Jaapani olümpiakomitees, mis teeb selle maailma kõige vanemaks. Jaapan võitis suurima arvu kuldmedaleid 1966. aasta Bangkoki mängudes, kus ta sai 78 kuldmedalit. Kuid 1994. aasta väljaandes kogunes riik kõrgeimaid medaleid, kokku 218 medalit. Jaapanis toimus irooniliselt 1994. aasta väljaanne; üks kahest väljaandest, mida riik on korraldanud, teine ​​on 1958 Aasia mängud. Kokku on Aasia Aasia mängude kõigis väljaannetes saanud Jaapanile 2850 medalit, mis on teise riigi enamus. Siiski on Jaapanis rekord, mis omab suurimat hõbeda- ja pronksmedalit igas riigis, kus on kokku 982 hõbe- ja 912 pronksmedalit.

Inauguraalsed mängud

Aasia mängude esimene väljaanne toimus 1951. aastal ja seda võõrustas India. 1951. aasta Aasia mängude avamisel ilmus kokku kuus sporti; kergejõustik, jalgrattasõit, kaalutõstmine, jalgpall ja veesport, mis jagati edasi, et teha kokku 57 üritust. Esimeses Aasia mängus osales 11 riiki. Mängude ajal oli kõigis distsipliinides meessoost võistlejaid, naised osalesid vaid kergejõustikuga. Jaapan kogub kõige rohkem medaleid 1951. aasta väljaande ajal, pärast kokku 60 medalit, millest 24 olid kuldmedalid.

Top mängivad riigid Aasia mängudes

KohtRahvusKuldHõbePronksKokku
1Hiina (CHN)1, 3429006532, 895
2Jaapan (JPN)9579809132, 850
3Lõuna-Korea (KOR)6966067612, 063
4Iraan (IRI)159161175495
5Kasahstan (KAZ)140141200481
6India (IND)139178299616
7Tai (THA)121159233513
8Põhja-Korea (PRK)98132166396
9Hiina Taipei (TPE)82125245452
10Filipiinid (PHI)63112215390