Top mängivad riigid Euroopa mängudes

Bakuu 2015 oli Euroopa mängude esimene väljaanne. Turniir toimus 12.-18. Juunil 2015. aastal Aserbaidžaanis. Osalejate arv oli umbes 6000, kes esindasid 50 Euroopa riiki. Konkursil oli 20 sporti. Ürituse korraldajad koosnesid olümpiakomiteedest, mis olid osa Euroopa olümpiakomiteedest. Salajase hääletuse kaudu valitakse ürituste korraldajaid soovivate pakkujate nimekiri. Bakuu sai kõige rohkem hääli 8. detsembril 2012. aastal Roomas toimunud viimase harjutuse ajal.

Euroopa mängud pidi toimuma iga nelja aasta järel. Seega, kuna Bakuu võõrustas viimast sündmust 2015. aastal, on 2019 aasta, mil toimub teine ​​väljaanne. Komisjon on juba määranud Valgevene järgmise väljaande vastuvõtjaks. Seega saab Minsk osalejad kõikidest turniiri osalejatest. Euroopa mängud olid mõeldud Euroopa riikide koondamiseks alates selle loomisest. Fääri saared ja Gibraltar osalesid siiski 2015. aasta väljaandes, kuigi neil ei olnud Euroopa Olümpiakomitee liikmeid. Selle väljaande ajal esindasid Fääri saared ja Gibraltar Euroopa Rahvaste Liitu ja Euroopa Väikeste Riikide Spordiliitu.

Baku 2015. aasta Euroopa mängude parimad riigid

Euroopa mängude 2015. aasta väljaanne näitas osalejate vahel tihedat konkurentsi. Kokku oli esindatud 20 sporti, sealhulgas nii olümpia kui ka mitte-olümpiamängud. Sambo ja karate olid näited mitte-olümpiamängudest, mida majutas Bakuu väljaanne.

Venemaa ilmus selles väljaandes esikohale, kogudes kokku 164 medalit. Nende medalite hulka kuulus 79 kulda, 40 hõbedat ja 45 pronksist, mis olid erinevate spordialade osavõtjate poolt kaetud. Venemaad järgnesid seejärel Aserbaidžaan, kes võõrustas üritust pärast 56 medalit, sh kuld, hõbe ja pronks. Suurbritannia ja Saksamaa tegid ka selle väljaande ajal erakordselt hästi. Suurbritannia 47-aastane medal seisis kokku, et ta tõusis kolmandale kohale Aserbaidžaani all. 66 medalit, mille Saksamaa oli võtnud, tegi selle neljandaks parimaks.

Teiste hulgas olid Prantsusmaa, Itaalia ja Valgevene, kes olid vastavalt viis, kuus ja seitse. Ka Ukrainas, Madalmaades ja Hispaanias olid selles järjekorras kaheksa, üheksa ja kümme. Need kümne kümnendiku riigid kogunesid kokku 571-st 844-st medalist, mis olid ülestõstetud.

Baku 2015. aasta Euroopa mängude vastuolud

Euroopa mängude 2015. aasta väljaanne lõppes edukalt 28. juunil. Hoolimata kõikidest positiivsetest sündmustest, mis toimusid, ründasid turniiri mõned vastuolud. Üks märkimisväärseid vastuolusid hõlmas Aserbaidžaani valitsuse aruandeid, mida süüdistati inimõiguste rikkumistes. Inimõiguste aktivistid, sealhulgas Amnesty International, on esile tõstnud selliseid küsimusi nagu vabaduse puudumine ja süütute inimeste vale vangistamine. Lisaks põhjustas sündmuse ajal toimunud bussiõnnetus vigastusi ja surma, eriti Austria sportlaste puhul. Järelikult loobus Austria konkurentsist. Selle tulemusena on kahel juhtumil olnud konkurentsile ja korraldajatele üldiselt kahjulik mõju.

Top mängivad riigid Euroopa mängudes

KohtNOCKuldHõbePronksKokku
1Venemaa (RUS)794045164
2Aserbaidžaan (AZE)21152056
3Suurbritannia (GBR)18101947
4Saksamaa (GER)16173366
5Prantsusmaa (FRA)12131843
6Itaalia (ITA)10261147
7Valgevene (BLR)10112243
8Ukraina (UKR)8142446
9Holland (NED)812929
10Hispaania (ESP)8111130